Mówimy, że dla każdego (for) elementu z (in) listy nazwanej przez nas wcześniej literą d chcemy by został wyświetlony element.
Instrukcja for tworzy tymczasową zmienną, która kolejno przyjmuje wartości z listy. W naszym wypadku ta zmienna nosi nazwę element, możemy używać jej jako normanej zmiennej (z pewnym bardzo istotnym zastrzeżeniem, o którym za moment).
Bardzo istotne jest wcięcie kodu (może ono być zrobione przez dowolną ilość spacji lub tabulatorów, ale koniecznie trzeba trzymać się raz przyjętego schamatu. Najbardziej zgodne z normami jest użycie 4 spacji (co będziemy praktykować w dalszej części samouczka). Wygodniej jednak jest używać pojedynczego tabulatora (część edytorów i tak zamini go na cztery spacje), ponieważ to tylko jedo naciśnięcie klawisza i od razu widać jeśli użyje się o jeden za dużo).
Te wcięcia kodu możemy sobie porównać do struktury folderów:
Wewnątrz tego wcięcia możemy normalnie programować, definiować zmienne, pisać wyrażenia arytmetyczne, odwoływać się do zmiennych zdefiniowanych wcześniej. Wszystko "wewnątrz" tego wcięcia będzie zrobione za każdym razem kiedy zmienna element przyjmie kolejną wartość z listy. Najważniejszą różnicą jest to, że zmienna "element" w naszym programie po wyjściu z pętli będzie miała wartość z ostatniego obrotu pętli.